Шість станцій київського метрополітену перекриті через тріщину в тунелі. Ремонт навряд закінчиться через пів року, як обіцяє київська влада

Вже другий тиждень ділянка між станціями київського метрополітену «Деміївська» та «Либідська» перетворюється на підземну річку. У тунелі між станціями виявили тріщини та просідання грунту, через що на колію потрапила вода – у будь-який момент він міг обвалитись.

Щоб уникнути трагедії, вже з обіду 8 грудня міська влада доручила перекрити шість станцій метрополітену: «Деміївську», «Голосіївську», «Васильківську», «Виставковий центр», «Іподром», «Теремки». У понеділок 11 грудня мешканці Голосіївського району змушені були добиратись до найближчої станції метро «Либідська» та щонайменше чекати у 15-хвилинних чергах, щоб потрапити на станцію. 

Чому це сталося, скільки може коштувати ремонт та чи вдасться компенсувати метро наземним транспортом? 

Причини аварії

Розгерметизації прогону могли передувати кілька факторів, повідомив у суботу, 9 грудня, керівник метрополітену Віктор Брагінський, передає пресслужба КМДА:

  • генпідрядник, приватна компанія «Київметробуд» неякісно виконала роботи;
  • збільшення притоку річки Либідь. Ділянку метро прокладали через пливуни – водонасичені породи, здатні до просідання чи переміщення.

Поза підозрою київських чиновників можлива третя причина – хаотична забудова міста, каже Дмитро Беспалов, колишній радник заступника голови КМДА з питань розвитку транспортної інфраструктури. «Тотальна забудова могла порушити підземні процеси, які були передбачені проєктом», – зазначає він.

Поруч з пошкодженою ділянкою знаходиться один з найбільших ТРЦ Києва – Ocean Plaza, та 1 вересня 2024-го буде відкрито ще один – Ocean Mall

Проте версія з забудовою – малоймовірна, каже інженер-конструктор Дмитро Макогон. За його словами, забудовники навпаки зазвичай перестраховуються і закладають у проєкт більший вплив на навколишню інфраструктуру.

 

https://forbes.ua/money/prosto-zabili-na-obslugovuvannya-desyata-chastina-metro-kieva-zakrita-cherez-pidtoplennya-yaki-realni-stroki-remontu-skilki-vin-koshtuvatime-kiyanam-ta-chi-prichetniy-do-tsogo-ocean-mall-11122023-17818