Влітку 2020 року у Департаменті внутрішнього аудиту Міноборони (далі – Департамент) та територіальних управліннях внутрішнього аудиту (далі – територіальні управління) з метою покращення їх роботи відбувалася реорганізація, до якої чинне на той час керівництво Департаменту та територіальних управлінь не залучалося.

Гільдія вже звертала увагу, що реорганізація здійснювалася на підставі сумнівного аналізу оцінки якості ефективності роботи ДВА Міноборони України.

Гільдія повідомляла, що низка членів звернулася з позовами до Окружного адміністративного суду міста Києва за захистом порушеного права.

07.12.2020 ОАСК задовольнив перший позов. Рішення винесене на користь внутршінього аудитора закладає підвалини для впевненості у формуванні єдиної судової практики, яка унеможливить втручання третіх осіб в роботу служби внутрішнього аудиту та засвідчить неприпустимість звільнень внутрішніх аудиторів за надуманими підставами.

Для підготовки позовної заяви було використано в тому числі відповіді, надані на запити Гільдії. Представництво інтересів здійснювали члени Гільдії сертифіковані внутршніх аудитори, непрактикуючі аудитори сертифікат АПУ, адвокати( АО АТТОРНЕЙС): Книш Наталія та Надія Павлова.