Гільдія вітає ще два випадки захисту професії внутрішнього аудитора в державному секторі.

Мова йде про справи № 640/20294/20 та № 640/20288/20, які перебувають в провадженні Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом внутрішініх аудиторів-членів Гільдії до Міністерство оборони України про поновлення на посаді у зв’язку з протиправним звільненням та відшкодування вимушеного прогулу.

Нагадуємо, що в червні 2020 року в Міністерстві оборони України на підставі чи то “аналізу ефективності та якості” чи то “доповідної записки державного секретаря Міністерства” пройшла так звана реорганізація, внаслідок якої були скорочені внутрішні аудитори, з досвідом роботи понад 15 років, які мали відзнаки Міністерства.

Згідно даних Міністерство фінансів України у 2017-2019 роках в системі Міноборони показники виявлених підрозділами внутрішнього аудиту порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, та показники усунення таких порушень(абсолютних сумах) є одним з найбільших серед міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Відтак, не зрозуміло, яким чином робота Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони в червні 2020 року раптом стала неякісною і неефективною на підставі сумнівного характеру чи то “аналізу ефективності та якості” чи то “доповідної записки державного секретаря Міністерства” .
Для підготовки позовної заяви було використано в тому числі інформацію, яку було отримано на запити Гільдії. Представництво інтересів позивача здійснює Attorneys LF/Атторнейс АО, а саме адвокат Надія Павлова та Книш Наталія.