Гільдія публікує переклад новинарної статті “Пентагон зробив бухгалтерських коригувань на суму 35 трильйонів долл США “

Переклад статті розміщується з метою висвітлення актуальних світових трендів фінансового контролю у оборонному секторі.

Пентагон зробив бухгалтерських коригувань на суму 35 трильйонів долл США

Тільки за минулий рік Пентагон вніс з коригувань в бухгалтерську звітність на суму 35 трильйонів доларів – що в цілому більше, ніж коригування за всією економікою США. Такі коригування підкреслюють постійні труднощі Міністерства оборони щодо балансування своєї бухгалтерії.

Останні коригування піднялися  з 30,7 трлн дол. США у 2018 р. та 29 трлн. Долл. США у 2017 р., Коригування за перший рік були зроблені у відповідності до розрахунків Пентагону та законів щодо бухгалтерського обліку.

Ця цифра зменшує видатки на оборону на 738 мільярдів доларів в останньому бюджеті США. План витрат включає найдорожчі системи озброєння в світі, включаючи реактиву F-35, а також нові авіаносці, есмінці та підводні човни.

“В межах цих 30 трильйонів доларів багато подвійного, потрійного та чотириразового підрахунку тих самих грошей, які були перенесені між рахунками”, – сказав Тод Гаррісон, експерт з бюджету Пентагону Центру стратегічних та міжнародних досліджень.

Міністерство оборони визнало, що не вдалося провести перший в історії аудит у 2018 році, а потім знову минулого року, коли було переглянуто  2,7 трлн дол. активів та 2,6 трлн дол.  зобов’язань. Хоча аудитори не знайшли жодних доказів шахрайства під час огляду фінансів, необхідних Конгресу, вони позначили список проблем, включаючи коригування бухгалтерського обліку.

Раніше повідомлялося, що Пентагон витратив майже 1 мільярд доларів на аудит, який провалився

Хоча це привертає мізерну увагу громадськості порівняно з авіаударами, розгортанням військ, статистикою сексуальних нападів чи основними програмами озброєння, надійність фінансової звітності Пентагону є свідченням того, наскільки ефективно військо керує своїми ресурсами, враховуючи, що отримує понад половину дискреційних внутрішніх витрат.

Військові служби щомісяця та щоквартально вносять корективи, деякі автоматичні та деякі вручну, і ці дії консолідуються первинною службою фінансів та бухгалтерського обліку Пентагону та подаються до казначейства.

За підсумками даних, представлених представником Джекі Шпієром, який попросив Управління звітності провести розслідування, було здійснено 546 433 коригування у 2017 році та 562 568 у 2018 році. Агентство з охорони праці опублікує звіт з цього приводу в середу після перегляду понад 200 000 коригувань у четвертому кварталі 2018 року на загальну суму 15 трильйонів доларів.

“Неслухняне ведення записів”

“Комбіновані помилки, скорочення та неохайний облік бухгалтерів – це суми, які  майже в 1,5 рази більше, ніж розмір економіки США”, – заявив Каліфорнійський демократ Шпієр. Звіт показує, що ПентаПросмотреть (откроется в новом окне)гон «використовує коригування бухгалтерського обліку, як підрядник фарбу. Їх пріоритет – зробити ситуацію керованою, а не вирішити основну проблему », – сказала вона.

Марк Істон, заступник головного фінансового директора Міністерства оборони, написав до  Рахункової Палати США, що у відповідь на його аудит департамент “активно розробляє стратегії” для зменшення коригувань бухгалтерського обліку.

Представник Пентагону Крістофер Шервуд сказав, що “щорічно Міністерство фінансів здійснює фінансову діяльність на сотні мільярдів доларів, а коригування бухгалтерського обліку іноді використовується для обліку діяльності в наших системах фінансової звітності через відсутність можливостей системи або інтерфейсів”.

Багато з цих старих систем “були розроблені без урахування діючих стандартів фінансового обліку”, – сказав Шервуд. Найважливішим для аудитора є те, чи коригування “належним чином підтримується”, оскільки “правильно підтримувані коригування забезпечують точність значень фінансової звітності. Ми досягли значних успіхів у зменшенні кількості та вартості доларів непідтримуваних коригувань відповідно на понад 30% та 70% », – сказав він.

Як приклад того, як цифри  примножуються, Шервуд зазначив, що визнання 800 мільйонів доларів США за рахунок підрядника в раніше незаписаних платежах “вимагає декількох коригувань бухгалтерського обліку, які можуть становити від 0 до понад 5 мільярдів доларів” в русі між рахунками.

Документація відсутня

Рахункова палата США підрахувала на основі вибірки, що принаймні 96% з 181 947 автоматичних коригувань, внесених у четвертому кварталі фінансового періоду 2018 року, «не мали відповідної документації».

“Зрозуміло, це означає, що Міністерство оборони США  вносило корективи в бухгалтерські записи, не маючи документації для підтвердження потреби або суми для коригування”, – сказала Дврена Аллен, прес-секретар генерального інспектора Пентагону. “Розмір та обсяг непідтримуваних(непідтверджених – прим.) коригувань викликає глибоку стурбованість, оскільки це засвідчує  поганий внутрішній контроль та відсутність цілісності фінансових даних”.

Хоча Міністерство оборони не могло “адекватно підтримувати всі корективи бухгалтерського обліку, це не означає, що вони були неточними або помилковими”, – сказав Аллен. Але “оскільки Міністерство оборони не могло надати підтримки, аудитори не могли зробити висновки щодо коригувань”.