Сто днів. Щодня ми платимо найвищу ціну за нашу свободу. Тож, відповідаючи за фінанси та ефективність витрат, ключовим є те, наскільки якісно ми використовуємо час, наш головний ресурс. Нам є про що прозвітувати. Наступна задача – не втратити курс і рухатися ще швидше.
Розумне планування. Бюджет Міноборони на 2024 рік складено за зразком НАТО. Це дає змогу більш чітко простежувати пріоритети у витрачанні грошей та стратегічно визначати їх розподіл. Наразі понад дві третини нашого бюджету спрямовуємо на людей – грошове забезпечення, утримання, навчання, бойові доплати. В отриманні озброєння великою мірою покладаємося на партнерів, водночас розвиваємо власні виробництва. Це справедливо і виправдано.
На наступні роки ставимо перед собою завдання розробити довготривалий план фінансування галузі за багатьма сценаріями, зокрема, з точки зору траєкторії партнерської підтримки. Перехід на видаткову номенклатуру НАТО також дає нам змогу ефективніше вчитися військовому бюджетуванню у цих країн і готуватися до вступу в Альянс.
Ефективний контроль за використанням ресурсів. Найбільшу частину роботи поки що становить аудит і контроль витрачання коштів. Результатів у подоланні корупції від нової команди Міноборони очікують всі – і суспільство, і країни-партнери НАТО та ЄС. Проте системні зсуви в подоланні корупції відбудуться лише тоді, коли ми побудуємо дієві механізми захисту від неї. Працюємо над цим, але зміни потребують часу, а доки найбільша робота дістається внутрішнім аудиторам міністерства.
Лише за останній квартал цього року вони встановили фінансові порушення та ризики втрати активів на понад 10 мільярдів гривень. Причому відшкодування та усунення переважної частини з них організовано безпосередньо під час проведення внутрішніх аудитів. До дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто більше ніж триста осіб. Питання щодо притягнення до інших видів відповідальності вирішується після передання результатів внутрішніх аудитів до правоохоронних органів.
Нульова толерантність до корупції. Ми максимально зачищаємо метастази фінансових зловживань. І робитимемо це, доки стабільно не запрацює нова антикорупційна архітектура, яку ми будуємо.
Цей процес напрацьовуємо з новими зацікавленими сторонами, серед яких Громадська антикорупційна рада при Міноборони, Офіс з підтримки змін, а також провідні антикорупційні експерти Незалежної антикорупційної комісії НАКО, Центру з питань доброчесності в оборонному секторі CIDS та інші.
https://www.liga.net/ua/all/opinion/pershi-sto-dniv-u-minoborony-ukripliuiemo-finansovyi-shchyt